2007-03-18 Martin Ødegård vant Nordisk Mesterskap

Martin var uslåelig og vant Nordisk Mesterskap etter 13 strake seire! I lag-konkurransen  knep Sverige førsteplassen 0,5 poeng foran Norge.

Sammen med mester-tittelen kapret Martin også førsteplassen på nordisk ratingliste.

Vi gratulerer!

Ranking of the 18 players after round 13:

  1:  13.  pts [1110]   ODEGARD Martin (2560) {N2}
  2:  11.  pts [1064]   ASPENRYD Henry (1513) {S2}
  3:   9.  pts [1064]   GARDEBRINK Christian (1505) {S1}
  4:   8.  pts [1034]   BERG Robert (1993) {N3}
               [1003]   STENBERG Veronica (1375) {S1}
                        LORENTZEN Lasse (2501) {N}
  7:   7.5 pts  [970]   METHI Trond (2525) {N}
  8:   7.  pts [1015]   GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) {DK}
               [1000]   BOE Alexander (1878) {N}
 10:   6.  pts  [998]   SKOGEN Tor Birger (1802) {N3}
                [940]   HERMANSSEN Kim (1560) {S2}
                [921]   MAGNUSSON Johan (1379) {S1}
 13:   5.  pts  [880]   RAA Harald (2507) {N2}
 14:   3.5 pts  [793]   BAKKEVOLD Ulrik Graff (2568) {N4}  BESTE DEBUTANT
 15:   3.  pts  [733]   OLSEN Pal T. (2511) {N3}           BESTE AMATØR
 16:   2.  pts  [708]   MIKKELSEN Dag Martin (1999) {N2}
                [684]  STOKKE Solrun (1981) {DK}           KUN DAG 1
 18:   0.  pt   [515]  GUDMUNDSSON Thor (1208) {ISL}       KUN DAG 1


Results of round 1 :

 1  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  21/43
 2  OLSEN Pal T.             (2511) -- BOE Alexander            (1878)  15/49
 3  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- STOKKE Solrun            (1981)  35/29
 4  RAA Harald               (2507) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  16/48
 5  BERG Robert              (1993) -- STENBERG Veronica        (1375)  24/40
 6  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  19/45
 7  GUDMUNDSSON Thor         (1208) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  09/55
 8  ASPENRYD Henry           (1513) -- ODEGARD Martin           (2560)  30/34
 9  METHI Trond              (2525) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  50/14

Results of round 2 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- METHI Trond              (2525)  40/24
 2  LORENTZEN Lasse          (2501) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  51/13
 3  GARDEBRINK Christian     (1505) -- BOE Alexander            (1878)  41/23
 4  MAGNUSSON Johan          (1379) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  22/42
 5  STENBERG Veronica        (1375) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  48/16
 6  GUDMUNDSSON Thor         (1208) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  14/50
 7  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- ASPENRYD Henry           (1513)  26/38
 8  BERG Robert              (1993) -- RAA Harald               (2507)  49/15
 9  STOKKE Solrun            (1981) -- OLSEN Pal T.             (2511)  29/35

Results of round 3 :

 1  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- ODEGARD Martin           (2560)  11/53
 2  GARDEBRINK Christian     (1505) -- STENBERG Veronica        (1375)  43/21
 3  METHI Trond              (2525) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  25/39
 4  OLSEN Pal T.             (2511) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  12/52
 5  HERMANSSEN Kim           (1560) -- BERG Robert              (1993)  12/52
 6  ASPENRYD Henry           (1513) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  46/18
 7  BOE Alexander            (1878) -- GUDMUNDSSON Thor         (1208)  56/08
 8  RAA Harald               (2507) -- STOKKE Solrun            (1981)  20/44
 9  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  20/44

Results of round 4 :

 1  LORENTZEN Lasse          (2501) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  45/19
 2  ODEGARD Martin           (2560) -- BOE Alexander            (1878)  48/16
 3  STENBERG Veronica        (1375) -- ASPENRYD Henry           (1513)  23/41
 4  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- BERG Robert              (1993)  28/36
 5  HERMANSSEN Kim           (1560) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  34/30
 6  STOKKE Solrun            (1981) -- METHI Trond              (2525)  23/41
 7  MAGNUSSON Johan          (1379) -- OLSEN Pal T.             (2511)  43/21
 8  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- RAA Harald               (2507)  00/64
 9  GUDMUNDSSON Thor         (1208) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  18/46

Results of round 5 :

 1  LORENTZEN Lasse          (2501) -- ODEGARD Martin           (2560)  17/47
 2  BERG Robert              (1993) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  41/23
 3  ASPENRYD Henry           (1513) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  40/24
 4  METHI Trond              (2525) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  33/31
 5  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- STENBERG Veronica        (1375)  28/36
 6  BOE Alexander            (1878) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  31/33
 7  OLSEN Pal T.             (2511) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  31/33
 8  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- STOKKE Solrun            (1981)  41/23
 9  RAA Harald               (2507) -- GUDMUNDSSON Thor         (1208)  58/06

Results of round 6 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- BERG Robert              (1993)  38/26
 2  ASPENRYD Henry           (1513) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  42/22
 3  GARDEBRINK Christian     (1505) -- METHI Trond              (2525)  27/37
 4  MAGNUSSON Johan          (1379) -- STENBERG Veronica        (1375)  43/21
 5  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  06/58
 6  BOE Alexander            (1878) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  33/31
 7  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- RAA Harald               (2507)  34/30
 8  HERMANSSEN Kim           (1560) -- OLSEN Pal T.             (2511)  50/14
 9  STOKKE Solrun            (1981) -- GUDMUNDSSON Thor         (1208)  49/15

Results of round 7 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  38/26
 2  METHI Trond              (2525) -- ASPENRYD Henry           (1513)  27/37
 3  BERG Robert              (1993) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  31/33
 4  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  16/48
 5  GARDEBRINK Christian     (1505) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  39/25
 6  STENBERG Veronica        (1375) -- BOE Alexander            (1878)  18/46
 7  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- STOKKE Solrun            (1981)  33/31
 8  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- RAA Harald               (2507)  18/46
 9  GUDMUNDSSON Thor         (1208) -- OLSEN Pal T.             (2511)  15/49

Results of round 8 :

 1  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- ODEGARD Martin           (2560)  22/42
 2  ASPENRYD Henry           (1513) -- BERG Robert              (1993)  40/24
 3  LORENTZEN Lasse          (2501) -- BOE Alexander            (1878)  21/43
 4  MAGNUSSON Johan          (1379) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  11/53
 5  RAA Harald               (2507) -- METHI Trond              (2525)  32/32
 6  HERMANSSEN Kim           (1560) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  45/19
 7  STOKKE Solrun            (1981) -- STENBERG Veronica        (1375)  25/39
 8  GUDMUNDSSON Thor         (1208) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  19/45
 9  OLSEN Pal T.             (2511) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  35/29

Results of round 9 :

 1  GARDEBRINK Christian     (1505) -- ODEGARD Martin           (2560)  22/42
 2  BOE Alexander            (1878) -- ASPENRYD Henry           (1513)  28/36
 3  STENBERG Veronica        (1375) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  64/00
 4  METHI Trond              (2525) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  17/47
 5  MAGNUSSON Johan          (1379) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  44/20
 6  BERG Robert              (1993) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  53/11
 7  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  00/64
 8  RAA Harald               (2507) -- OLSEN Pal T.             (2511)  38/26

Results of round 10 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- STENBERG Veronica        (1375)  43/21
 2  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- ASPENRYD Henry           (1513)  27/37
 3  BOE Alexander            (1878) -- BERG Robert              (1993)  34/30
 4  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  41/23
 5  LORENTZEN Lasse          (2501) -- RAA Harald               (2507)  41/23
 6  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  15/49
 7  OLSEN Pal T.             (2511) -- METHI Trond              (2525)  19/45
 8  HERMANSSEN Kim           (1560) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  45/19

Results of round 11 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  45/19
 2  ASPENRYD Henry           (1513) -- GARDEBRINK Christian     (1505)  28/36
 3  SKOGEN Tor Birger        (1802) -- BOE Alexander            (1878)  22/42
 4  MAGNUSSON Johan          (1379) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  18/46
 5  MIKKELSEN Dag Martin     (1999) -- METHI Trond              (2525)  18/46
 6  RAA Harald               (2507) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  16/48
 7  BERG Robert              (1993) -- OLSEN Pal T.             (2511)  56/08
 8  STENBERG Veronica        (1375) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  53/11

Results of round 12 :

 1  RAA Harald               (2507) -- ODEGARD Martin           (2560)  24/40
 2  HERMANSSEN Kim           (1560) -- ASPENRYD Henry           (1513)  19/45
 3  METHI Trond              (2525) -- BOE Alexander            (1878)  33/31
 4  GREGERSEN Jonas Lindholt (1046) -- LORENTZEN Lasse          (2501)  35/29
 5  GARDEBRINK Christian     (1505) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  43/21
 6  OLSEN Pal T.             (2511) -- STENBERG Veronica        (1375)  20/44
 7  BERG Robert              (1993) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  43/21
 8  BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568) -- MAGNUSSON Johan          (1379)  32/32


Results of round 13 :

 1  ODEGARD Martin           (2560) -- BAKKEVOLD Ulrik Graff    (2568)  48/16
 2  ASPENRYD Henry           (1513) -- OLSEN Pal T.             (2511)  52/12
 3  GARDEBRINK Christian     (1505) -- GREGERSEN Jonas Lindholt (1046)  37/27
 4  METHI Trond              (2525) -- BERG Robert              (1993)  29/35
 5  STENBERG Veronica        (1375) -- SKOGEN Tor Birger        (1802)  33/31
 6  BOE Alexander            (1878) -- HERMANSSEN Kim           (1560)  25/39
 7  LORENTZEN Lasse          (2501) -- MIKKELSEN Dag Martin     (1999)  43/21
 8  MAGNUSSON Johan          (1379) -- RAA Harald               (2507)  32/32


Lag-konkurransen:

Sverige   23   pts
Norge     22.5 pts
Norge 2   20   pts.
Norge 3   17   pts
Sverige 2 17   pts (2 spillere)
Danmark    9   pts (2 spillere)
Norge 4    3.5 pts (1 spiller)
Island     0   pts (1 spiller)