2007-08-05 Vidar Albrigtsen vant lyn-NM

Gratulerer til Vidar, som slo Martin Ødegård i to strake partier i finalen.  Mesterskapet ble spilt under Bergen Spillfestival lørdag 4.august.

Martin rapporterer følgende:

“Etter å ha gått ubeseiret gjennom gruppespillet ble det 0-2 tap i finalen mot Vidar Albrigtsen (22-42, 31-33).

I siste partiet leda e lenge, faktisk heilt til nest siste trekk, der e la -2 i stedet for +2.

Her e partiet for dei som e interessert i analyse:

f5f6e6d6c5c4c6e3e7d7g6g4g5f7c8h5f8d8h6e8h4f4c3b3a3c2d1b7c7b4b5a5d3d2
a4f3e1b1c1f1h3g3h2g2e2a6h1a2f2b2b6a7a8b8a1g1g7h8h7g8”

Sluttstilling NM i lyn-Othello 2007:

  1:   8+2 pts [470+75] ALBRIGTSEN Vidar (2570)         
  2:   9+0 pts [470+53] ØDEGÅRD Martin (2560)
  3:   7 pts [396]   BØE Alexander (1878)
  4:   6 pts [377]   BERG Robert (1993)
  5:   5 pts [294]   HJELMEN Gisle (1979)
  6:   4 pts [323]   STOKKE Solrun (1981)
  7:   3 pts [206]   ZERILOVA Svetlana (2575)
  8:   2 pts [193]   KVÅLE Jarle (2579)
  9:   1 pt  [151]   BONAN Knut (2578)

1.runde:
 1  BONAN Knut        (2578) -- KVÅLE Jarle       (2579)  19/45
 2  BØE Alexander     (1878) -- STOKKE Solrun     (1981)  49/15
 3  BERG Robert       (1993) -- ØDEGÅRD Martin    (2560)  17/47
 4  HJELMEN Gisle     (1979) -- ZERILOVA Svetlana (2575)  44/20
 ALBRIGTSEN Vidar  (2570) w.o.

2.runde:
 1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- BØE Alexander     (1878)  64/00
 2  KVÅLE Jarle       (2579) -- HJELMEN Gisle     (1979)  16/48
 3  ØDEGÅRD Martin    (2560) -- BONAN Knut        (2578)  63/01
 4  ZERILOVA Svetlana (2575) -- BERG Robert       (1993)  08/56
 STOKKE Solrun     (1981) w.o.

3.runde:
 1  HJELMEN Gisle     (1979) -- ØDEGÅRD Martin    (2560)  13/51
 2  BERG Robert       (1993) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  17/47
 3  STOKKE Solrun     (1981) -- KVÅLE Jarle       (2579)  49/15
 4  BØE Alexander     (1878) -- ZERILOVA Svetlana (2575)  59/05
 BONAN Knut        (2578) w.o.

4.runde:
 1  ØDEGÅRD Martin    (2560) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  42/22
 2  HJELMEN Gisle     (1979) -- BØE Alexander     (1878)  13/51
 3  BONAN Knut        (2578) -- STOKKE Solrun     (1981)  07/57
 4  KVÅLE Jarle       (2579) -- BERG Robert       (1993)  10/54
 ZERILOVA Svetlana (2575) w.o.

5.runde:
 1  BØE Alexander     (1878) -- ØDEGÅRD Martin    (2560)  27/37
 2  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- STOKKE Solrun     (1981)  49/15
 3  BERG Robert       (1993) -- HJELMEN Gisle     (1979)  53/11
 4  ZERILOVA Svetlana (2575) -- BONAN Knut        (2578)  58/06
 KVÅLE Jarle       (2579) w.o.

6.runde:
 1  STOKKE Solrun     (1981) -- ØDEGÅRD Martin    (2560)  21/43
 2  BONAN Knut        (2578) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  11/53
 3  BØE Alexander     (1878) -- BERG Robert       (1993)  45/19
 4  KVÅLE Jarle       (2579) -- ZERILOVA Svetlana (2575)  26/38
 HJELMEN Gisle     (1979) w.o.

7.runde:
 1  ØDEGÅRD Martin    (2560) -- ZERILOVA Svetlana (2575)  59/05
 2  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- KVÅLE Jarle       (2579)  56/08
 3  BONAN Knut        (2578) -- BØE Alexander     (1878)  18/46
 4  STOKKE Solrun     (1981) -- HJELMEN Gisle     (1979)  30/34
 BERG Robert       (1993) w.o.

8.runde:
 1  ØDEGÅRD Martin    (2560) -- KVÅLE Jarle       (2579)  64/00
 2  HJELMEN Gisle     (1979) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  10/54
 3  BERG Robert       (1993) -- BONAN Knut        (2578)  46/18
 4  ZERILOVA Svetlana (2575) -- STOKKE Solrun     (1981)  05/59
 BØE Alexander     (1878) w.o.

9.runde:
 1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- ZERILOVA Svetlana (2575)  61/03
 2  KVÅLE Jarle       (2579) -- BØE Alexander     (1878)  09/55
 3  STOKKE Solrun     (1981) -- BERG Robert       (1993)  13/51
 4  BONAN Knut        (2578) -- HJELMEN Gisle     (1979)  07/57
 ØDEGÅRD Martin    (2560) w.o.

Finale:
 1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- ØDEGÅRD Martin    (2560)  42/22
 2  ØDEGÅRD Martin    (2560) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  31/33