2008-02-22 Sigrun Scheving Aas ble Sørlandsmester i Othello

Mesterskapet gikk av stabelen under Spilluka i Arendal fredag 22.februar og Sigrun vant alle sine partier.  Det var internasjonal deltakelse, da to spillere fra Nederland deltok i turneringen.

Resultater:

  1:   5 pts [450]   AAS Sigrun Scheving (1947)
  2:   4 pts [379]   TERJESEN Jonas Ettestøl (2519)
             [347]   COENEN Mark (6399) {NL}
  4:   3 pts [365]   NØTSETH Tamara Lien (1948)
             [349]   ØYRÅS Amund L. (2561)
             [332]   GUTTORMSGAARD Per A. (2589)
  7:   2 pts [318]   SAFARI Chris (2535)
             [291]   THUE Erlend (2590)
             [280]   LIEN Hanna (2591)
             [274]   DE VOS Kees (6398) {NL}
             [246]   SAFARI Joel (2592)
 12:   1 pt  [269]   RASMUSSEN Daniel (2581)
             [266]  -JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  (4 runder)

1.runde:
 1  GUTTORMSGAARD Per A.     (2589) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  07/57
 2  DE VOS Kees              (6398) -- NØTSETH Tamara Lien      (1948)  18/46
 3  RASMUSSEN Daniel         (2581) -- COENEN Mark              (6399)  26/38
 4  THUE Erlend              (2590) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  11/53
 5  LIEN Hanna               (2591) -- SAFARI Joel              (2592)  25/39
 6  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- SAFARI Chris             (2535)  36/28
 JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520) w.o.

2.runde:
 1  AAS Sigrun Scheving      (1947) -- TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519)  48/16
 2  COENEN Mark              (6399) -- JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  38/26
 3  SAFARI Joel              (2592) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  10/54
 4  NØTSETH Tamara Lien      (1948) -- LIEN Hanna               (2591)  48/16
 5  GUTTORMSGAARD Per A.     (2589) -- DE VOS Kees              (6398)  42/22
 6  SAFARI Chris             (2535) -- RASMUSSEN Daniel         (2581)  41/23
 THUE Erlend              (2590) w.o.

3.runde:
 1  ØYRÅS Amund L.           (2561) -- NØTSETH Tamara Lien      (1948)  27/37
 2  COENEN Mark              (6399) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  25/39
 3  JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520) -- THUE Erlend              (2590)  18/46
 4  SAFARI Joel              (2592) -- SAFARI Chris             (2535)  21/43
 5  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- GUTTORMSGAARD Per A.     (2589)  45/19
 6  DE VOS Kees              (6398) -- RASMUSSEN Daniel         (2581)  28/36
 LIEN Hanna               (2591) w.o.

4.runde:
 1  NØTSETH Tamara Lien      (1948) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  23/41
 2  THUE Erlend              (2590) -- TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519)  07/57
 3  SAFARI Chris             (2535) -- COENEN Mark              (6399)  15/49
 4  ØYRÅS Amund L.           (2561) -- JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  38/26
 5  RASMUSSEN Daniel         (2581) -- SAFARI Joel              (2592)  30/34
 6  LIEN Hanna               (2591) -- GUTTORMSGAARD Per A.     (2589)  21/43
 DE VOS Kees              (6398) w.o.

5.runde:
 1  AAS Sigrun Scheving      (1947) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  61/03
 2  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- NØTSETH Tamara Lien      (1948)  45/19
 3  COENEN Mark              (6399) -- THUE Erlend              (2590)  35/29
 4  GUTTORMSGAARD Per A.     (2589) -- SAFARI Chris             (2535)  41/23
 5  SAFARI Joel              (2592) -- DE VOS Kees              (6398)  22/42
 6  RASMUSSEN Daniel         (2581) -- LIEN Hanna               (2591)  10/54

Se også wwww.spilluka.no.