2008-02-24 Jonas Kjellstadli vant junior-NM

Jonas var storfavoritt og vant alle sine partier. I finalen ble det hele 52-12 mot Sigrun Scheving Aas, men det hører med til historien at Jonas var nære på å tape mot lillesøster Ingvild i de innledende rundene. 33-31 til Jonas ble det til slutt.

I Fossil Cup (over 18 år) trakk Kim André Li det lengste strået.

Resultater:

  1:   6.  pts [477]   KJELLSTADLI Jonas (1953)        + 1 [52]
  2:   5.  pts [447]   AAS Sigrun Scheving (1947)      + 0 [12]
  3:   4.  pts [424]   KJELLSTADLI Ingvild (2543)
  4:   3.5 pts [420]   TERJESEN Jonas Ettestøl (2519)
               [400]   KVANNES Sigurd Evans (1970)
  6:   3.  pts [350]   ØYRÅS Amund L. (2561)
  7:   2.  pts [361]   JACOBSEN Ida Marie (2532)
               [302]   LI Kim Andre (2533)             Nr 1 Fossil Cup
  9:   1.  pt  [303]   JACOBSEN May Helene (2542)      Nr 2 Fossil Cup
 10:   0.  pt  [236]   JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)

1.runde:
 1  AAS Sigrun Scheving      (1947) -- LI Kim Andre             (2533)  60/04
 2  ØYRÅS Amund L.           (2561) -- JACOBSEN Ida Marie       (2532)  39/25
 3  KVANNES Sigurd Evans     (1970) -- TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519)  32/32
 4  JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520) -- KJELLSTADLI Ingvild      (2543)  14/50
 5  KJELLSTADLI Jonas        (1953) -- JACOBSEN May Helene      (2542)  64/00

2.runde:
 1  KJELLSTADLI Ingvild      (2543) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  44/20
 2  AAS Sigrun Scheving      (1947) -- KJELLSTADLI Jonas        (1953)  19/45
 3  LI Kim Andre             (2533) -- TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519)  16/48
 4  JACOBSEN Ida Marie       (2532) -- KVANNES Sigurd Evans     (1970)  27/37
 5  JACOBSEN May Helene      (2542) -- JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  42/22

3.runde:
 1  KVANNES Sigurd Evans     (1970) -- KJELLSTADLI Ingvild      (2543)  30/34
 2  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- KJELLSTADLI Jonas        (1953)  15/49
 3  ØYRÅS Amund L.           (2561) -- JACOBSEN May Helene      (2542)  33/31
 4  JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  15/49
 5  JACOBSEN Ida Marie       (2532) -- LI Kim Andre             (2533)  30/34

4.runde:
 1  KJELLSTADLI Jonas        (1953) -- KJELLSTADLI Ingvild      (2543)  33/31
 2  AAS Sigrun Scheving      (1947) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  45/19
 3  LI Kim Andre             (2533) -- KVANNES Sigurd Evans     (1970)  08/56
 4  JACOBSEN May Helene      (2542) -- TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519)  10/54
 5  JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520) -- JACOBSEN Ida Marie       (2532)  00/64

5.runde:
 1  KVANNES Sigurd Evans     (1970) -- KJELLSTADLI Jonas        (1953)  16/48
 2  KJELLSTADLI Ingvild      (2543) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  14/50
 3  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- ØYRÅS Amund L.           (2561)  41/23
 4  JACOBSEN Ida Marie       (2532) -- JACOBSEN May Helene      (2542)  44/20
 5  LI Kim Andre             (2533) -- JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  52/12

6.runde:
 1  KJELLSTADLI Jonas        (1953) -- JACOBSEN Ida Marie       (2532)  48/16
 2  TERJESEN Jonas Ettestøl  (2519) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  25/39
 3  KJELLSTADLI Ingvild      (2543) -- LI Kim Andre             (2533)  56/08
 4  JACOBSEN May Helene      (2542) -- KVANNES Sigurd Evans     (1970)  20/44
 5  ØYRÅS Amund L.           (2561) -- JOHANSEN Vetle Bjerkenes (2520)  61/03

Finale:
 1  KJELLSTADLI Jonas        (1953) -- AAS Sigrun Scheving      (1947)  52/12

Se også www.spilluka.no.