2009-04-25 Vidar Albrigtsen vant Sunnmøre Open 2009

Vidar Albrigtsen var suveren i årets Sunnmøre Open og vant alle sine partier. På andreplass kom Mats Estberger. Med 5 spillere, ble det spilt dobbel round-robin.

Ranking of the 5 players after round 10:

  1:  10.  pts [513]   ALBRIGTSEN Vidar (2570) {N}
  2:   7.  pts [421]   ESTBERGER Mats (2557) {N}
  3:   5.5 pts [334]   SAWALA Rita (2577) {N}
  4:   4.  pts [348]   SKOGEN Tor Birger (1802) {N}
  5:   3.5 pts [304]   AARHUS Jan Gunnar (2571) {N}


Results of round 1 :
1  SKOGEN Tor Birger (1802) -- SAWALA Rita       (2577)  34/30
2  ESTBERGER Mats    (2557) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  21/43
W.O. AARHUS Jan Gunnar (2571)

Results of round 2 :
1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  37/27
2  AARHUS Jan Gunnar (2571) -- ESTBERGER Mats    (2557)  25/39
W.O. SAWALA Rita       (2577)

Results of round 3 :
1  SAWALA Rita       (2577) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  27/37
2  SKOGEN Tor Birger (1802) -- AARHUS Jan Gunnar (2571)  21/43
W.O. ESTBERGER Mats    (2557)

Results of round 4 :
1  AARHUS Jan Gunnar (2571) -- SAWALA Rita       (2577)  22/42
2  ESTBERGER Mats    (2557) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  39/25
W.O. ALBRIGTSEN Vidar  (2570)

Results of round 5 :
1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- AARHUS Jan Gunnar (2571)  52/12
2  SAWALA Rita       (2577) -- ESTBERGER Mats    (2557)  00/64
W.O. SKOGEN Tor Birger (1802)

Results of round 6 :
1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- ESTBERGER Mats    (2557)  50/14
2  SAWALA Rita       (2577) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  34/30
W.O. AARHUS Jan Gunnar (2571)

Results of round 7 :
1  SKOGEN Tor Birger (1802) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  18/46
2  ESTBERGER Mats    (2557) -- AARHUS Jan Gunnar (2571)  53/11
W.O. SAWALA Rita       (2577)

Results of round 8 :
1  ALBRIGTSEN Vidar  (2570) -- SAWALA Rita       (2577)  64/00
2  AARHUS Jan Gunnar (2571) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  23/41
W.O. ESTBERGER Mats    (2557)

Results of round 9 :
1  SKOGEN Tor Birger (1802) -- ESTBERGER Mats    (2557)  24/40
2  SAWALA Rita       (2577) -- AARHUS Jan Gunnar (2571)  32/32
W.O. ALBRIGTSEN Vidar  (2570)

Results of round 10 :
1  AARHUS Jan Gunnar (2571) -- ALBRIGTSEN Vidar  (2570)  08/56
2  ESTBERGER Mats    (2557) -- SAWALA Rita       (2577)  23/41
W.O. SKOGEN Tor Birger (1802)