2009-10-18 Martin Ødegård vant Trondheim Open

I en spennende turnering med god deltakelse var det til slutt Martin Ødegård som gikk av med seieren. I finalen slo han Ole Christian Helgemo 47-17, mens Jostein Danielsen sikret seg 3. plassen ved å slå Kristoffer Lofthaug i bronsefinalen. Danielsen sørger forøvrig for Martins eneste tap i turneringen, da han vant 42-22 i 4. runde mot Martin.

Ranking of the 14 players after round 5:

1:   4.  pts [330]   ODEGARD Martin (2560) {N}
               [315]   HELGEMO Ole Christian (140000) {N}
               [299]   DANIELSEN Jostein (2583) {N}
4:   3.  pts [247]   LOFTHAUG Kristoffer (140017) {N}
               [234]   GRASLI Hans (140011) {N}
                       NOKLAND Harald (140009) {N}
               [233]   ARNULF Hans (140016) {N}
8:   2.  pts [245]   HALSET Jorgen (140018) {N}
               [214]   KUBBERUD Kristoffer (140010) {N}
               [205]   STOLEN Peter (140019) {N}
11:   1.5 pts [188]   BOE Andreas (140012) {N}
               [182]   ALNES Solveig (140013) {N}
13:   1.  pt  [183]   MORLAND Torbjorn (140015) {N}
               [181]   SINGH Frank (140014) {N}


Results of round 1 :
1  DANIELSEN Jostein       (2583) -- KUBBERUD Kristoffer   (140010)  46/18
2  LOFTHAUG Kristoffer   (140017) -- NOKLAND Harald        (140009)  20/44
3  HALSET Jorgen         (140018) -- STOLEN Peter          (140019)  28/36
4  HELGEMO Ole Christian (140000) -- ODEGARD Martin          (2560)  16/48
5  GRASLI Hans           (140011) -- SINGH Frank           (140014)  47/17
6  BOE Andreas           (140012) -- ARNULF Hans           (140016)  14/50
7  ALNES Solveig         (140013) -- MORLAND Torbjorn      (140015)  32/32

Results of round 2 :
1  STOLEN Peter          (140019) -- NOKLAND Harald        (140009)  23/41
2  ARNULF Hans           (140016) -- DANIELSEN Jostein       (2583)  25/39
3  ODEGARD Martin          (2560) -- GRASLI Hans           (140011)  52/12
4  MORLAND Torbjorn      (140015) -- BOE Andreas           (140012)  32/32
5  ALNES Solveig         (140013) -- HALSET Jorgen         (140018)  11/53
6  SINGH Frank           (140014) -- LOFTHAUG Kristoffer   (140017)  16/48
7  KUBBERUD Kristoffer   (140010) -- HELGEMO Ole Christian (140000)  20/44


Results of round 3 :
1  NOKLAND Harald        (140009) -- ODEGARD Martin          (2560)  08/56
2  DANIELSEN Jostein       (2583) -- GRASLI Hans           (140011)  58/06
3  HALSET Jorgen         (140018) -- ARNULF Hans           (140016)  60/04
4  LOFTHAUG Kristoffer   (140017) -- MORLAND Torbjorn      (140015)  48/16
5  HELGEMO Ole Christian (140000) -- STOLEN Peter          (140019)  58/06
6  BOE Andreas           (140012) -- ALNES Solveig         (140013)  30/34
7  SINGH Frank           (140014) -- KUBBERUD Kristoffer   (140010)  27/37


Results of round 4 :
1  ODEGARD Martin          (2560) -- DANIELSEN Jostein       (2583)  22/42
2  LOFTHAUG Kristoffer   (140017) -- HALSET Jorgen         (140018)  51/13
3  NOKLAND Harald        (140009) -- HELGEMO Ole Christian (140000)  03/61
4  ARNULF Hans           (140016) -- ALNES Solveig         (140013)  39/25
5  STOLEN Peter          (140019) -- KUBBERUD Kristoffer   (140010)  41/23
6  GRASLI Hans           (140011) -- MORLAND Torbjorn      (140015)  45/19
7  BOE Andreas           (140012) -- SINGH Frank           (140014)  46/18


Results of round 5 :
1  HELGEMO Ole Christian (140000) -- DANIELSEN Jostein       (2583)  46/18
2  ODEGARD Martin          (2560) -- LOFTHAUG Kristoffer   (140017)  50/14
3  HALSET Jorgen         (140018) -- NOKLAND Harald        (140009)  16/48
4  ARNULF Hans           (140016) -- STOLEN Peter          (140019)  49/15
5  GRASLI Hans           (140011) -- BOE Andreas           (140012)  55/09
6  KUBBERUD Kristoffer   (140010) -- ALNES Solveig         (140013)  41/23
7  MORLAND Torbjorn      (140015) -- SINGH Frank           (140014)  24/40


Semifinaler:
Lofthaug - Ødegård 9-55
Danielsen - Helgemo 30-34

Finale
Helgemo - Ødegård 17-47

Bronsefinale
Danielsen - Lofthaug 53-11