2011-08-27 Jostein Danielsen dobbel Norgesmester

Jostein Danielsen var uslåelig, og vant både NM og Lyn-NM som ble spilt lørdag 27. august.

I finalen i NM slo han Trond Methi 38-26, mens Harald Raa ble slått 29-35 og 45-19 i finalen i Lyn-NM.

NORGESMESTERSKAPET 2011
——————————–

Ranking of the 8 players after round 7:
 
1:   6.  pts [292]   METHI Trond (2525) {N}
             [288]   DANIELSEN Jostein (2583) {N}
3:   4.5 pts [245]   BERG Robert (1993) {N}
4:   4.  pts [259]   BOE Alexander (1878) {N}
5:   3.  pts [201]   TVEDT Sverre (140031) {N}
6:   2.5 pts [234]   RAA Harald (2507) {N}
7:   1.  pt  [148]   SKOGEN Tor Birger (1802) {N}
             [125]   SAWALA Rita (2577) {N}

Finale:
DANIELSEN Jostein (2583) -- METHI Trond       (2525)  38/26

d3 c3 c4 c5 d6 e3 d2 e6 b3 e2 b4 c6 f3 b5 d7 e7 f5 f4 f6 g4 c2 f2 g5
g3 h4 a4 a6 b6 c7 a3 d1 f1 h3 b1 d8 c8 b8 h6 h5 h2 e1 c1 b2 f7 g6 f8
g1 h1 g2 e8 g8 g7 a7 a1 a2 b7 a8 a5 h8 h7

Et meget jevnspilt parti helt til trekk 52, hvor hvit legger feil på
g7, og burde lagt på b7 med vinst.


Results of round 1 :
1  RAA Harald        (2507) -- BERG Robert       (1993)  32/32
2  SKOGEN Tor Birger (1802) -- METHI Trond       (2525)  14/50
3  DANIELSEN Jostein (2583) -- TVEDT Sverre    (140031)  39/25
4  SAWALA Rita       (2577) -- BOE Alexander     (1878)  15/49


Results of round 2 :
1  METHI Trond       (2525) -- RAA Harald        (2507)  35/29
2  BERG Robert       (1993) -- DANIELSEN Jostein (2583)  19/45
3  BOE Alexander     (1878) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  47/17
4  TVEDT Sverre    (140031) -- SAWALA Rita       (2577)  50/14

Results of round 3 :
1  METHI Trond       (2525) -- BOE Alexander     (1878)  44/20
2  RAA Harald        (2507) -- DANIELSEN Jostein (2583)  20/44
3  SKOGEN Tor Birger (1802) -- TVEDT Sverre    (140031)  25/39
4  SAWALA Rita       (2577) -- BERG Robert       (1993)  19/45


Results of round 4 :
1  TVEDT Sverre    (140031) -- METHI Trond       (2525)  19/45
2  DANIELSEN Jostein (2583) -- SAWALA Rita       (2577)  46/18
3  BOE Alexander     (1878) -- RAA Harald        (2507)  44/20
4  BERG Robert       (1993) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  47/17


Results of round 5 :
1  METHI Trond       (2525) -- BERG Robert       (1993)  51/13
2  SKOGEN Tor Birger (1802) -- DANIELSEN Jostein (2583)  18/46
3  BOE Alexander     (1878) -- TVEDT Sverre    (140031)  31/33
4  RAA Harald        (2507) -- SAWALA Rita       (2577)  61/03


Results of round 6 :
1  DANIELSEN Jostein (2583) -- METHI Trond       (2525)  45/19
2  BERG Robert       (1993) -- BOE Alexander     (1878)  37/27
3  TVEDT Sverre    (140031) -- RAA Harald        (2507)  23/41
4  SAWALA Rita       (2577) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  40/24


Results of round 7 :
1  BOE Alexander     (1878) -- DANIELSEN Jostein (2583)  41/23
2  METHI Trond       (2525) -- SAWALA Rita       (2577)  48/16
3  TVEDT Sverre    (140031) -- BERG Robert       (1993)  12/52
4  RAA Harald        (2507) -- SKOGEN Tor Birger (1802)  31/33


LYN-NM 2011
--------------

Resultat etter 14 innledende runder:
1. Jostein	  12p
2. Harald	   8p
3. Alex	           6,5p
4. Sverre	   6p
5. Robert	   5p
6. Rita	           2,5p
7. Tor Birger      2p

Alle spillerne hadde W.O. i 2 runder. Det er ikke gitt poeng for W.O.

Finaler
Harald		-	Jostein		29-35
Jostein		-	Harald		45-19

Runde 1
Tor Birger	-	Sverre		35-29
Jostein		-	Alex		40-24
Harald		-	Robert		26-38

Runde 2
Tor Birger	-	Jostein		12-52
Harald		-	Sverre		34-30
Rita		-	Alex		11-53

Runde 3
Tor Birger	-	Harald		27-37
Rita		-	Jostein		15-49
Robert		-	Alex		28-36

Runde 4
Tor Birger	-	Rita		29-35
Robert		-	Jostein		19-45
Alex		-	Sverre		28-36

Runde 5
Robert		-	Rita		44-20
Alex		-	Harald		0-64 (tid)
Sverre		-	Jostein		17-47

Runde 6
Tor Birger	-	Robert		12-52
Sverre		-	Rita		50-14
Jostein		-	Harald		49-15

Runde 7
Tor Birger 	-	Alex		15-49
Sverre		-	Robert		33-31
Harald		-	Rita		47-17

Runde 8
Sverre		-	Tor Birger	35-29
Alex		-	Jostein		11-53
Robert		-	Harald		27-37

Runde 9
Jostein		-	Tor Birger	64-0 (tid)
Sverre		-	Harald		27-37
Alex		-	Rita		32-32

Runde 10
Harald		-	Tor Birger	37-27
Jostein		-	Rita		64-0 (tid)
Alex		-	Robert		33-31

Runde 11
Rita		-	Tor Birger	34-30
Jostein		-	Robert		44-20
Sverre		-	Alex		24-40

Runde 12
Rita		-	Robert		28-36
Harald		-	Alex		31-33
Jostein		-	Sverre		62-2

Runde 13
Robert		-	Tor Birger	64-0 (tid)
Rita		-	Sverre		23-41
Harald		-	Jostein		16-48

Runde 14
Alex		-	Tor Birger	0-64 (tid, 29-35 på brettet)
Robert		-	Sverre		15-49
Rita		-	Harald		31-33