2012-10-13 Martin Ødegård vant Trondheim Open

Martin gjorde som så mange ganger før, og gikk ubeseiret gjennom turneringen. I finalen slo han Jonas Kjellstadli, mens Vidar Albrigtsen tok tredjeplassen etter å ha slått Tor Birger Skogen i bronsefinalen.

*** Trondheim Open 2012 ***

Ranking of the 15 players after round 5:
1:   5 pts [366]   ODEGARD Martin (2560) {N}
2:   4 pts [288]   ALBRIGTSEN Vidar (2570) {N}
3:   3 pts [308]   KJELLSTADLI Jonas (1953) {N}
           [279]   SKOGEN Tor Birger (1802) {N}
           [256]   LOFTHAUG Kristoffer (140017) {N}
           [235]   HALSET Jorgen (140018) {N}
           [232]   MATHISEN Ingeborg (140044) {N}
           [224]   ERDAL Arne (140035) {N}
           [220]   JORGENSEN Hanne (140042) {N}
10:   2 pts[247]   KUBBERUD Kristoffer (140010) {N}
           [194]   GRASLI Hans (140011) {N}
                   ROSET Eystein (140038) {N}
13:   1 pt [194]   HAMBERG JOHN Helge (140033) {N}
           [173]   JORGENSEN Christina (140046) {N}
           [160]   EMBLEM Kristina (140045) {N}

Semifinaler:
Tor Birger Skogen - Martin Ødegård	9/55
Jonas Kjellstadli - Vidar Albrigtsen	35/29

Finale:
Jonas Kjellstadli - Martin Ødegård	13/51

Bronsefinale:
Vidar Albrigtsen - Tor Birger Skogen	55/9



Results of round 1 :
1  ROSET Eystein       (140038) -- LOFTHAUG Kristoffer (140017)  34/30
2  MATHISEN Ingeborg   (140044) -- KJELLSTADLI Jonas     (1953)  08/56
3  JORGENSEN Hanne     (140042) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  15/49
4  GRASLI Hans         (140011) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  03/61
5  HALSET Jorgen       (140018) -- HAMBERG JOHN Helge  (140033)  54/10
6  ODEGARD Martin        (2560) -- EMBLEM Kristina     (140045)  64/00
7  ERDAL Arne          (140035) -- KUBBERUD Kristoffer (140010)  37/27

Results of round 2 :
1  KJELLSTADLI Jonas     (1953) -- HALSET Jorgen       (140018)  28/36
2  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- ODEGARD Martin        (2560)  05/59
3  SKOGEN Tor Birger     (1802) -- ERDAL Arne          (140035)  38/26
4  HAMBERG JOHN Helge  (140033) -- ROSET Eystein       (140038)  48/16
5  JORGENSEN Christina (140046) -- GRASLI Hans         (140011)  08/56
6  EMBLEM Kristina     (140045) -- MATHISEN Ingeborg   (140044)  00/64
7  KUBBERUD Kristoffer (140010) -- JORGENSEN Hanne     (140042)  45/19
W.O.: LOFTHAUG Kristoffer (140017)

Results of round 3 :
1  HALSET Jorgen       (140018) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  18/46
2  ROSET Eystein       (140038) -- ODEGARD Martin        (2560)  07/57
3  MATHISEN Ingeborg   (140044) -- HAMBERG JOHN Helge  (140033)  49/15
4  GRASLI Hans         (140011) -- KUBBERUD Kristoffer (140010)  31/33
5  ERDAL Arne          (140035) -- KJELLSTADLI Jonas     (1953)  13/51
6  LOFTHAUG Kristoffer (140017) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  19/45
7  JORGENSEN Hanne     (140042) -- JORGENSEN Christina (140046)  44/20
W.O.: EMBLEM Kristina     (140045)

Results of round 4 :
1  ODEGARD Martin        (2560) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  57/07
2  KUBBERUD Kristoffer (140010) -- MATHISEN Ingeborg   (140044)  27/37
3  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- HALSET Jorgen       (140018)  48/16
4  KJELLSTADLI Jonas     (1953) -- GRASLI Hans         (140011)  64/00
5  EMBLEM Kristina     (140045) -- JORGENSEN Hanne     (140042)  19/45
6  HAMBERG JOHN Helge  (140033) -- ERDAL Arne          (140035)  21/43
7  JORGENSEN Christina (140046) -- LOFTHAUG Kristoffer (140017)  17/47
W.O.: ROSET Eystein       (140038)

Results of round 5 :
1  ODEGARD Martin        (2560) -- KJELLSTADLI Jonas     (1953)  51/13
2  SKOGEN Tor Birger     (1802) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  31/33
 (vant på tid, på brettet ble det 33/31)
3  LOFTHAUG Kristoffer (140017) -- MATHISEN Ingeborg   (140044)  50/14
4  JORGENSEN Hanne     (140042) -- ROSET Eystein       (140038)  43/21
5  HALSET Jorgen       (140018) -- KUBBERUD Kristoffer (140010)  33/31
6  ERDAL Arne          (140035) -- EMBLEM Kristina     (140045)  45/19
7  HAMBERG JOHN Helge  (140033) -- JORGENSEN Christina (140046)  28/36
W.O.: GRASLI Hans         (140011)