2013-09-01 Jan Kristian Haugland Norgesmester 2013

Etter innledende runder var Martin Ødegård ubeseiret og lå i ledelsen 2 poeng foran Jan Kristian Haugland og Alexander Bøe. Med best MBQ, var det Jan Kristian som fikk spille finale mot Martin.

For Martin endte dessverre finalen slik den har gjort flere ganger dette året – med tap. I et spennende oppgjør var det tilslutt Jan Kristian som kunne innkassere en 34-30 seier.

I turneringen deltok det 9 spillere, og aller hyggeligst var det at 2 debutanter hadde meldt seg på. Rintch Ikotela gjorde det best av disse, og dro avgårde med et othello-brett i debutant-premie.

Etter NM er det nå klart at Jan Kristian Haugland, Martin Ødegård, Jostein Danielsen og Ingeborg Mathisen er kvalifisert til å delta i VM i Othello som arrangeres i Stockholm 23.-26. oktober. Martin har allerede takket ja til plassen, de øvrige trengte litt betenkningstid.

Finale:
Martin Ødegård – Jan Kristian Haugland 30-34

Ranking of the 9 players after round 7:

  
1:   7 pts [436]   ODEGARD Martin (2560) {NOR}
2:   5 pts [412]   HAUGLAND Jan Kristian (1868) {NOR}
           [388]   BOE Alexander (1878) {NOR}
4:   4 pts [409]   DANIELSEN Jostein (2583) {NOR}
           [404]   ALBRIGTSEN Vidar (2570) {NOR}
           [372]   SKOGEN Tor Birger (1802) {NOR}
7:   3 pts [380]   TVEDT Sverre (140031) {NOR}
8:   2 pts [236]   IKOTELA Rintch (140051) DEBUTANT {N}
9:   1 pt  [204]   FOSS Nina (140050) DEBUTANT {N}


Results of round 1 :
1  HAUGLAND Jan Kristian (1868) -- BOE Alexander         (1878)  28/36
2  SKOGEN Tor Birger     (1802) -- ODEGARD Martin        (2560)  19/45
3  DANIELSEN Jostein     (2583) -- FOSS Nina           (140050)  54/10
4  IKOTELA Rintch      (140051) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  00/64
TVEDT Sverre        (140031)

Results of round 2 :
1  ODEGARD Martin        (2560) -- TVEDT Sverre        (140031)  40/24
2  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- DANIELSEN Jostein     (2583)  30/34
3  BOE Alexander         (1878) -- IKOTELA Rintch      (140051)  52/12
4  FOSS Nina           (140050) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  01/63
HAUGLAND Jan Kristian (1868)

Results of round 3 :
1  ODEGARD Martin        (2560) -- BOE Alexander         (1878)  35/29
2  DANIELSEN Jostein     (2583) -- HAUGLAND Jan Kristian (1868)  28/36
3  SKOGEN Tor Birger     (1802) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  31/33
4  TVEDT Sverre        (140031) -- FOSS Nina           (140050)  63/01
IKOTELA Rintch      (140051)

Results of round 4 :
1  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- ODEGARD Martin        (2560)  15/49
2  HAUGLAND Jan Kristian (1868) -- TVEDT Sverre        (140031)  55/09
3  BOE Alexander         (1878) -- DANIELSEN Jostein     (2583)  36/28
4  IKOTELA Rintch      (140051) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  26/38
FOSS Nina           (140050)

Results of round 5 :
1  ODEGARD Martin        (2560) -- HAUGLAND Jan Kristian (1868)  40/24
2  SKOGEN Tor Birger     (1802) -- BOE Alexander         (1878)  25/39
3  TVEDT Sverre        (140031) -- ALBRIGTSEN Vidar      (2570)  31/33
4  FOSS Nina           (140050) -- IKOTELA Rintch      (140051)  16/48
DANIELSEN Jostein     (2583)

Results of round 6 :
1  DANIELSEN Jostein     (2583) -- ODEGARD Martin        (2560)  29/35
2  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- BOE Alexander         (1878)  55/09
3  HAUGLAND Jan Kristian (1868) -- FOSS Nina           (140050)  52/12
4  IKOTELA Rintch      (140051) -- TVEDT Sverre        (140031)  03/61
SKOGEN Tor Birger     (1802)

Results of round 7 :
1  FOSS Nina           (140050) -- ODEGARD Martin        (2560)  02/62
2  ALBRIGTSEN Vidar      (2570) -- HAUGLAND Jan Kristian (1868)  24/40
3  TVEDT Sverre        (140031) -- SKOGEN Tor Birger     (1802)  30/34
4  IKOTELA Rintch      (140051) -- DANIELSEN Jostein     (2583)  00/64
BOE Alexander         (1878)