2014-01-29 Jostein Danielsen vant Oslo Open 2014

12 deltakere var med i Oslo Open som ble spilt lørdag 25. februar 2014.

Til turneringen var det flere “gamle” Othello-spillere som hadde funnet tilbake til turnerings-spill. Også gledelig med en debutant!

Oslo Open var også Alexander Bøes 100 turnering på Nordisk Ratingliste. Dette ble behørig markert med kake.

Ranking of the 12 players after round 7:
1:   7 pts  [459]   DANIELSEN Jostein (2583) {NOR}
2:   6 pts  [433]   ODEGARD Martin (2560) {NOR}
3:   5 pts  [451]   ALBRIGTSEN Vidar (2570) {NOR}
4:   4 pts  [380]   SKOGEN Tor Birger (1802) {NOR}
            [379]   BOE Alexander (1878) {NOR}
            [332]   HOEL Adrian Eckbo (2510) {NOR}
7:   3 pts  [345]   BERG Robert (1993) {NOR}
            [328]   TVEDT Sverre (140031) {NOR}
            [292]   NILSSEN Yngvar (140001) {NOR}
10:   2 pts [292]   OLSEN Pal Tore (2511) {NOR}
11:   1 pt  [243]   STOLEN Peter (140019) {NOR}
12:   0 pt  [224]   ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045) {N}

Results of round 1 :
1  HOEL Adrian Eckbo          (2510) -- BERG Robert                (1993)  17/47
2  OLSEN Pal Tore             (2511) -- ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045)  49/15
3  ODEGARD Martin             (2560) -- ALBRIGTSEN Vidar           (2570)  37/27
4  NILSSEN Yngvar           (140001) -- SKOGEN Tor Birger          (1802)  16/48
5  TVEDT Sverre             (140031) -- DANIELSEN Jostein          (2583)  14/50
6  BOE Alexander              (1878) -- STOLEN Peter             (140019)  59/05

Results of round 2 :
1  DANIELSEN Jostein          (2583) -- BOE Alexander              (1878)  43/21
2  BERG Robert                (1993) -- OLSEN Pal Tore             (2511)  53/11
3  SKOGEN Tor Birger          (1802) -- ODEGARD Martin             (2560)  30/34
4  ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045) -- HOEL Adrian Eckbo          (2510)  18/46
5  STOLEN Peter             (140019) -- TVEDT Sverre             (140031)  14/50
6  ALBRIGTSEN Vidar           (2570) -- NILSSEN Yngvar           (140001)  57/07

Results of round 3 :
1  ODEGARD Martin             (2560) -- BERG Robert                (1993)  39/25
2  OLSEN Pal Tore             (2511) -- DANIELSEN Jostein          (2583)  14/50
3  HOEL Adrian Eckbo          (2510) -- SKOGEN Tor Birger          (1802)  39/25
4  TVEDT Sverre             (140031) -- ALBRIGTSEN Vidar           (2570)  16/48
5  BOE Alexander              (1878) -- ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045)  47/17
6  NILSSEN Yngvar           (140001) -- STOLEN Peter             (140019)  35/29

Results of round 4 :
1  DANIELSEN Jostein          (2583) -- ODEGARD Martin             (2560)  41/23
2  BERG Robert                (1993) -- BOE Alexander              (1878)  22/42
3  ALBRIGTSEN Vidar           (2570) -- HOEL Adrian Eckbo          (2510)  60/04
4  TVEDT Sverre             (140031) -- NILSSEN Yngvar           (140001)  28/36
5  SKOGEN Tor Birger          (1802) -- OLSEN Pal Tore             (2511)  33/31
6  STOLEN Peter             (140019) -- ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045)  33/31

Results of round 5 :
1  ALBRIGTSEN Vidar           (2570) -- DANIELSEN Jostein          (2583)  19/45
2  ODEGARD Martin             (2560) -- BOE Alexander              (1878)  51/13
3  NILSSEN Yngvar           (140001) -- HOEL Adrian Eckbo          (2510)  15/49
4  BERG Robert                (1993) -- SKOGEN Tor Birger          (1802)  19/45
5  OLSEN Pal Tore             (2511) -- STOLEN Peter             (140019)  39/25
6  ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045) -- TVEDT Sverre             (140031)  14/50

Results of round 6 :
1  SKOGEN Tor Birger          (1802) -- DANIELSEN Jostein          (2583)  19/45
2  HOEL Adrian Eckbo          (2510) -- ODEGARD Martin             (2560)  21/43
3  BOE Alexander              (1878) -- ALBRIGTSEN Vidar           (2570)  29/35
4  TVEDT Sverre             (140031) -- OLSEN Pal Tore             (2511)  42/22
5  STOLEN Peter             (140019) -- BERG Robert                (1993)  24/40
6  ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045) -- NILSSEN Yngvar           (140001)  15/49

Results of round 7 :
1  DANIELSEN Jostein          (2583) -- NILSSEN Yngvar           (140001)  50/14
2  ODEGARD Martin             (2560) -- TVEDT Sverre             (140031)  56/08
3  BERG Robert                (1993) -- ALBRIGTSEN Vidar           (2570)  09/55
4  OLSEN Pal Tore             (2511) -- BOE Alexander              (1878)  16/48
5  HOEL Adrian Eckbo          (2510) -- STOLEN Peter             (140019)  46/18
6  SKOGEN Tor Birger          (1802) -- ORBECK-NILSSEN Kim Andre (140045)  55/09